2023 Autor: Deborah WifKinson | [email protected]. Naposledy změněno: 2023-11-27 07:10
Už jste si vzali lék na ucpaný nos, kašel a kýchání. Ale pak vám začne bolet hlava. Měli byste se natáhnout zpět do lékárničky pro úlevu od bolesti?
V některých případech mohou látky pro zmírnění bolesti pracovat bok po boku s léky proti kašli a nachlazení, aby zmírnily příznaky jako bolesti hlavy, bolesti těla a horečka. Ve skutečnosti obsahuje mnoho populárních přípravků nachlazení a kašle přísady, které zmírňují bolest i jiné příznaky.
Ale takové kombinované přípravky představují vážné riziko: náhodně předávkování acetaminofenem, ibuprofenem nebo jinými léky proti bolesti, pokud užíváte více než jeden lék. Je důležité postupovat opatrně a pečlivě si přečíst štítky, pokud užíváte léčbu proti kašli a nachlazení.
Zkontrolujte opakování štítků
Studené léky mohou obsahovat širokou škálu sloučenin, od těch, které uklidňují kašel, až po ty, které vysychají nos. Každá složka je uvedena na štítku v části „aktivní složky“.
Než začnete užívat volně prodejný lék, pečlivě si přečtěte štítky. Dávejte pozor, abyste nebrali žádné dvě, které obsahují stejnou účinnou látku. Neužívejte například Tylenol a chladný lék, který obsahuje acetaminofen, obecný název stejné účinné látky.
Znáte nebezpečí
Ve skutečnosti byste neměli brát více než 4000 mg acetaminofenu denně. Zní to jako hodně, ale to je jen osm tablet "acetaminofenu s extra silou". Užívání více, zejména 7000 mg nebo více, může způsobit těžké předávkování, pokud nebude léčeno. Závažné případy mohou způsobit poškození jater, vyžadovat transplantaci jater a dokonce přispět k úmrtí. Proto je obzvláště důležité vyvarovat se užívání dvou produktů s touto běžnou složkou.
Tylenol je nejběžnějším obchodním názvem pro volně prodejný acetaminofen. Léky na předpis obsahující acetaminofen zahrnují Percocet a Vicodin. Na etiketách léků vyhledejte slova APAP, paracetamol nebo acetamin. Jsou to alternativní názvy pro acetaminofen.
Doporučená:
Vakcína Proti Kašli Pro Prarodiče Očkovací Kašel Pro Dospělé

Odborníci důrazně vybízejí dospělé, aby dostali vakcínu Tdap. Ve skutečnosti je jednou z nejlepších věcí, které může prarodič dostat k ochraně zdraví vnouče, očkovací vakcína proti kašli
Černý Kašel A Prarodiče Očkovací Kašel Proti Kašli

Hrdý prarodič? Ukažte svým vnoučatům, jak je máte rádi, tím, že se co nejvíce naučíte o černém kašli - a jak se jim můžete vyhnout
Mohou Léky Proti Bolesti Způsobit Bolesti Hlavy?

Udělejte nejlepší zdravotní rozhodnutí čtením Může léky proti bolesti způsobit bolesti hlavy? na Healthgrades
5 Rozdíly Mezi Studeným Dospělým A Studeným Dětem

Každý má běžnou zimu, ale ovlivňuje nás to jinak v závislosti na tom, jak jsme starší
Jak Návykové Je Lék Proti Kašli?

Když uvažujete o návykových nebo zneužívaných drogách, pravděpodobně uvažujete o pouličních drogách, jako je kokain nebo heroin. Ale nejčastěji zneužívané drogy